“Fitorja e Listës Srpska, siguron vazhdimin e koordinimit të politikës me Beogradin”

“Fitorja e Listës Srpska, siguron vazhdimin e koordinimit të politikës me Beogradin”

23 tetor 2017 12:04

Kryetari i Republika Srpska Milorad Dodik ka uruar Listën Srpska për fitoren në zgjedhjet lokale të Kosovës që u mbajtën dje.

“Mendoj se kjo është e rëndësishme dhe do ta sigurojë vazhdimin e politikave që koordinohen nga Beogradi. Gjithsesi që është më lehtë të realizohen interesat kombëtare serbe në Kosovë dhe politika shtetërore në Kosovë”, i ka thënë Dodik tanjugut, transmeton Koha.net.

"Dëshiroj t’i uroj të gjithë”, ka shtuar ai.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme