Sërgjan Popoviq prefekt i ri i Graçanicës

Sërgjan Popoviq prefekt i ri i Graçanicës

23 tetor 2017 09:51

Kandidati i Listës Serbe Sërgjan Popoviq ka fituar në zgjedhjelokale të Kosovës në Graçanicë.

e ka shpallur fitoren për prefekt dhe ka thënë se ka nderin dhe detyrën që nga diate stoem të nisë me punën në të mirë të qytetarëve të Graçanicës, transmeton Koha.net.

Ai, sipas rezultateve preliminare, siç ka kumtuar Shtabi zgjedhor i Listës Serbe, ka fituar 87,2 për qind të votave, ndër kundër kandidati ka marrë 12,8 për qind.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme