Podujeva drejt balotazhit

Podujeva drejt balotazhit

22 tetor 2017 23:03

Kur KQZ ka numëruar rreth 85 për qind të votave, e DnV i ka proceduar ato duket se Podujeva do të shkojë në balotazh.

Sipas rezultateve Agim Veliu i LDK-së ka rënë nën kuotën e 50 përqindëshit, ose saktësisht 49.19 për qind. Nëse do të shkojnë në balotazh gara do të bëhet mes tij dhe Ajet Poterës së Vetëvendosjes, që ka grumbulluar rreth 30 për qind të votave, apo saktësisht 29.76 për qind.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme