Haziri: Jemi duke udhëhequr me 43 për qind në Gjilan

Haziri: Jemi duke udhëhequr me 43 për qind në Gjilan

22 tetor 2017 21:09

Kandidati i LDK-së për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri për KTV-në ka konfirmuar se partia e tij po e udhëheq garën në Gjilan për 43 për qind, ndërsa ka thënë se në balotazh do të ketë me Vetëvendosjen.

“Ka qenë ditë e mirë, në të cilën qytetarët kanë votuar në mënyrë të dinjitetshme. Rezultatet flasin për një fitore të madhe të LDK-së. Për kryetar të komunës jemi duke udhëhequr me 43 për qind. I falënderoj të gjithë votuesit”, ka thënë Haziri.

Ai pret rezultat edhe më të ngushtë në Gjilan, por ende duhet të pritet numërimi i votave.

“Mund të ketë balotazh, por nëse shkon ky trend mund të kemi rezultat edhe më të ngushtë. Zgjedhjet e përgjithshme ishin një ndëshkim. Nuk i jam frikësuar askujt këtu. Është ditur që gara është ndërmjet dy subjekteve, LDK-së dhe VV-së”, ka thënë ai.

Haziri më tutje ka thënë se ai ka kontratë me qytetarët e jo me partitë e tjera.

“Unë kam kontratë me qytetarët dhe jo me partitë e tjera. Gjilani meriton epokë të re, dhe tani hapet një dekadë e re. Nuk lejoj që të shkaktohet pakënaqësi për shkak të interesave partiake”, ka thënë Haziri.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme