Jahjaga fton qytetarët të ushtrojnë të drejtën e tyre qytetare duke votuar

Jahjaga fton qytetarët të ushtrojnë të drejtën e tyre qytetare duke votuar

22 tetor 2017 13:44

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka kryer obligimin e saj qytetar, duke hedhur votën në qendrën e votimit “1 Tetori”.

“Sot përmbusha obligimin qytetar. Ju bëj thirrje të gjithë qytetarëve ta ushtrojnë këtë të drejtë”, ka thënë Jahjaga.

Ajo tha se pret që ky proces zgjedhor të zhvillohet dhe të përmbyllet në frymë demokratike dhe ta dëshmoj edhe njëherë synimin tonë për një shtet demokratik.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Kiki23/10/2017 09:51

Kush eshte ore kjo a e paska operu hunden a Mazamakeq krejt komplekse lol

Shto koment

Të ngjashme