Valdete Idrizi hedh votën

Valdete Idrizi hedh votën

22 tetor 2017 11:38

Kandidatja e PDK-së për kryetare të Mitrovicës, Valdete Idrizi, ka kryer obligimin qytetar, duke votuar kështu për zgjedhjet lokale të cilat po mbahen sot në vend.

Idrizi gjatë procesit të votimit ishte e shoqëruar nga nëna e saj, ndërsa ka ftuar qytetarët që të shfrytëzojnë ditën me diell dhe të dalin për të votuar.

“Në një ditë kaq të bukur, vazhdova traditën e daljes në votim me nënën time, e cila sot si asnjëherë më parë mezi po priste të votonte. Ju ftoj edhe juve, ne këtë dite me diell, te dilni dhe ta ushtroni të drejtën e te votoni”, ka shkruar Idrizi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme