Veseli siguron se gratë do t’i udhëheqin drejtorit më të rëndësishme në Prishtinë Foto: Ilustrim

Veseli siguron se gratë do t’i udhëheqin drejtorit më të rëndësishme në Prishtinë

19 tetor 2017 10:34

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se për gratë në kohë zgjedhjesh, premtohet shumë, por përtej kësaj retorike elektorale, PDK-ja e ka bërë dallimin e madh dhe u ka dhënë hapësirë grave.

“Ne i shohim gratë si lidere të institucioneve dhe kryetare të komunave. Në qeverisjen e PDK-së në Prishtinë, drejtoritë më të rëndësishme do të udhëhiqen nga gratë”, ka shkruar Veseli në facebook.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme