Vllahiu premton fond të posaçëm për nënat vetushqyese

Vllahiu premton fond të posaçëm për nënat vetushqyese

12 tetor 2017 18:20

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga AAK, sot ka zhvilluar një takim me nënat vetushqyese, për të cilat ka premtuar fond të posaçëm.

Tutje ai ka thënë se për to do të bëhet edhe një zgjidhje për mundësi banimi dhe gjithashtu aftësimit të tyre për përgatitje për punë.

Postimi i Vllahiut në Facebook:

Në ofrimin e zgjidhjeve për nënat vetushqyese; një fond i posaçëm për këtë kategori të shoqërisë, zgjidhje për banimin e familjeve, hapje të mundësisë së trajnimit dhe aftësimit të tyre për përgatitje për punë. #PërPrishtinën gjithëpërfshirëse. #50

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme