Huqja e Veselit: E falënderojmë Manchester Unitedin...

Huqja e Veselit: E falënderojmë Manchester Unitedin...

26 shtator 2017 21:09

Në aktivitetin zgjedhor në Podujevë, kryetari PDK-së Kadri Veseli ka vizituar “Parkun e Paqes Manchester”. Për këtë park tha se është donacion i klubit të futbollit anglez Manchester United. Por, në fakt këtë donacion e kishte bërë organizata “Manchester Aid to Kosovo”.

Madje Veseli falënderoi klubin anglez për donacionin, pa pasur informacion se kush ishte donatori. Kreu i PDK-së kritikoi komunën e Podujevës dhe kryetarin Agim Veliu për mos mirëmbajtjen e këtij parku, raporton KTV.

Kjo pasaktësi e Veselit nuk u përmirësua as nga kandidati i kësaj partie për kryetar të Podujevës Hajredin Hyseni. Por, Hyseni premtoi se Podujeva do të ketë më shumë gjelbërim me ardhjen e tij në krye të Podujevës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Dardan02/10/2017 13:24

Ky njeri as qe ka ide qe Manchsteri eshte se pari qytet, e pastaj klubi e ka marre emrin ne baze te qytetit. Kaq ka kapacitet truri i tij. Jam i sigurte qe me pyt Kadrushin cili eshte kryeqyteti i Spanjes thote 'Real Madridi''

Ilir02/10/2017 13:24

A ka najsen ne kete bote qe nuk ia huq ky njeri? Ofendim ma te madh se met udheheqe nje injorant e nje njeri thellesisht i padijshem si ky dykembeshi nuk ka. Veq mosdija e tij e injoranca perben ofendim te skajshem, te mos e permendim pastaj edhe personalitetin dhe te kaluaren e tij.

Shto koment

Të ngjashme