Pacolli premton zhvendosjen e Qeverisë në periferi të kryeqytetit

Pacolli premton zhvendosjen e Qeverisë në periferi të kryeqytetit

26 shtator 2017 11:27

Kandidati i AKR-së për të parin e Prishtinës, Selim Pacolli tha sot se 30 mijë vetura që hyjnë dhe dalin çdo ditë në Prishtinë po e pamundësojnë lëvizjen e lirë të qytetarëve të kryeqytetit.

Sipas tij, zhvendosja e institucioneve, që ndodhen në kryeqytet, në periferi të tij është prioriteti i qeverisjes të AKR-së, e për këtë ai thotë se i kanë siguruar fondet.

“Sot jemi këtu për t'iu bërë me dije Qeverisë sonë që të krijojnë kushte për të rinjtë tanë. Programi im politik është që të fillojmë nga Qeveria e Kosovës. Andaj ne jemi zotuar që qytetarëve t'iu ofrojmë hapësira. Unë sot kërkoj që edhe institucionet t'i bashkohen kësaj nisme”, tha Pacolli.

Sipas tij, rinia e Prishtinës duhet të jetë target i të gjitha kompanive të mëdha evropiane. “Unë nuk premtoj, ne ofrojmë alternativa. Ne nuk ofrojmë premtime, ne ofrojmë alternativa për të gjithë qytetarët e Prishtinës”, ka thënë Pacolli, raporton KP.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme