Haradinaj thotë se Ardian Gjini është ai që i duhet Gjakovës në krye

Haradinaj thotë se Ardian Gjini është ai që i duhet Gjakovës në krye

25 shtator 2017 18:15

Kryetari i AAK-së dhe njëherësh kryeministër i vendit tha sot në Gjakovë se kandidati i tyre për kryetar të kësaj komune është më i duhuri.

Sipas Haradinajt kandidati i AAK-së është ai që do të bëjë për Gjakovën.

Ndërsa kandidati për kryetar të Gjakovës Ardian Gjini tha se ata do ta kenë gjithnjë pas vetes kryeministrin Haradinaj, i cili sipas tij ka një vëmendje të veçantë për Gjakovën, përcjell ksp.

Ndërsa Pal Lekaj i cili edhe ka qenë kryetar i Gjakovës ndërsa tash ministër i Infrastrukturës tha se nuk do të lënë segment pa punuar, në të gjitha fushat e mirëqenies sociale.

Ai iu bëri thirrje qytetarëve që të votojnë kandidatin Ardian Gjini sepse sipas Lekajt ai është personi qe do të sjellë ndryshimin në Gjakovë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme