Pacolli për fushatë te varrezat e dëshmorëve dhe te varri i Ibrahim Rugovës

Pacolli për fushatë te varrezat e dëshmorëve dhe te varri i Ibrahim Rugovës

23 shtator 2017 10:57

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga Aleanca për Kosovën e Re, Selim Pacolli ditën e sotme e ka nisur duke vizituar dhe vendosur kurora lulesh tek varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe varrezat e dëshmorëve në Velani.

Pacolli me ekipin e tij veprën e dëshmorëve dhe ish-presidentit e ka nderuar edhe me një minutë heshtje.

Pacolli tha se me rastin e fillimit të fushatës sot në shenjë mirënjohje për të gjithë dëshmorët dhe veprën e presidentit Rugova vendosen një lule për secilin, pasi Prishtina pa gjakun dhe veprën e dëshmorëve nuk do të ishte këtu ku është, përcjell Ksp.

“Konsideroj se ky është gurthemeli i shtetit tonë, është vepra e tyre”, tha ai.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme