Shfaqet Nokia misterioz

Shfaqet Nokia misterioz

16 prill 2018 13:38

Pas lansimit të disa telefonave të rinj në panairin MWC 2018, përfshirë Nokia 6 (2018) dhe Nokia 8 Sirocco, HMD Global po përgatit lansimin edhe të një modeli të ri, i cili do të ketë emrin Nokia X.

Pritet që telefoni i ri të prezantohet më 27 prill në Kinë.

Nokia X do të ketë 4 GB ose 6 GB RAM, procesor Qualcomm Snapdragon ose MediaTek dhe do të jetë i dedikuar për segmentin e mesëm të tregut.

Tash për tash nuk dihet nëse Nokia X do të jetë i dedikuar për tregun global, apo do të prezantohet vetëm në Azi.

Nokia X nuk do të ketë lidhje me modelet e vjetra dhe mbetët të shihet se çfarë çmimi do të ketë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme