Pasardhësi i iPhone SE arrin në qershor

Pasardhësi i iPhone SE arrin në qershor

21 shkurt 2018 11:31

Sipas raportimeve të rrjeteve sociale kineze, Apple planifikon të lansojë iPhone SE 2 në ngjarjen WWDC, e cila do të mbahet në qershor të këtij viti.

iPhone SE 2 pritet të vijë me ekran 4.2-inç, procesor A10 Fusion në kombinim me 2 GB RAM, ndërsa memoria e brendshme do të jetë 32 GB, transmeton ksp. Në ofertë do të jetë edhe versioni me 128 GB memorie të brendshme.

Për identifikimin e pronarit dhe sigurisë do të përkujdeset Touch ID në butonin klasik “Home”.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme