Shfaqet Asus ZenFone 5 një javë para lansimit Foto: Asus ZenFone 5 Lite

Shfaqet Asus ZenFone 5 një javë para lansimit

19 shkurt 2018 10:58

Kompania e njohur Asus pritet të zbulojë serinë e re Zenfone në MWC 2018 javën e ardhshme dhe së paku tre telefona të rinj do të prezantohen – Zenfone 5 i avancuar me kamerë të dyfishtë, Zenfone 5 Lite dhe Zenfone 5 Max me bateri të madhe.

Lexoni edhe: 

Kështu duket Asus ZenFone 5 Lite

Gjatë fundjavës, në uebfaqen e njohur AnTuTu është shfaqur një telefon i Asusit me emrin kodues Z01RD dhe procesor Snapdragon 845, transmeton Koha.net. Ky mund të jetë Zenfone 5 dhe kjo uebfaqe zbulon se telefoni do të vijë me ekran në raport 18:5:9 dhe rezolucion prej 2246 x 1080 pikselë.

Image

Z01RD, po ashtu, pritet të vijë me 6 GB RAM memorie dhe 32 GB memorie të brendshme me mundësi zgjerimi përmes kartelës microSD, si dhe do të punojë me sistemin operativ Android Oreo.

Image
Kështu supozohet se duket në realitet Asus Zenfone 5

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme