Samsung synon të shesë 320 milionë smartfonë

Samsung synon të shesë 320 milionë smartfonë

03 janar 2018 10:34

Sipas një raporti të ri nga Korea e Jugut, gjiganti i teknologjisë Samsung synon të shesë 320 milionë smartfonë për këtë vit.

Ndër synimet tjera të kompanisë, përfshinë edhe 40 milionë telefona, 20 milionë tabletë dhe 5 milionë pajisje dore, transmeton Koha.net.

Vlen të theksohet se plani i shitjes së smartfonëve të Samsungut për vitin 2018 është i ngjashëm me atë që ka arritur kompania në vitin që lëmë pas.

Nëse ndodh që kjo shifër të mos rritet, atëherë Samsung do të vazhdojë të jetë lider në tregun e smartfonëve. Apple dhe Huawei gjatë vitit 2017 kanë shitur rreth 200 dhe 150 milionë smartfonë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme