Samsung mohon se ka telefon Galaxy S8 me Microsoft

Samsung mohon se ka telefon Galaxy S8 me Microsoft

02 dhjetor 2017 13:27

Microsoft kohët e fundit ka filluar shitjen e telefonave Galaxy S8 dhe Galaxy S8 + në dyqanet e saj.

Këto versione të telefonave shpejt filluan të referoheshin si modele "Microsoft Edition", pasi ato vinin me disa aplikacione të instaluara në Microsoft.

Telefonat nuk përfshinin ndonjë përmirësim harduer ose ndryshime të tjera. Microsoft i ka shitur ato vetëm dhe u ka ofruar përdoruesve disa këshilla se si t'i përdorin më mirë aplikacionet që vijnë në pajisjet e tyre.

Samsung tani ka vendosur të sqarojë situatën dhe të konfirmojë se nuk ka "Galaxy S8" të Microsoft Edition, transmeton kp.

Samsung ka konfirmuar në njoftimin e tij se Galaxy S8 dhe Galaxy S8 + janë në dispozicion përmes dyqaneve online dhe të shitjes me pakicë të Microsoft dhe vijnë me zgjidhje unike të Microsoft që ofrojnë përvojën më të mirë të produktit, veçanërisht për bizneset dhe sipërmarrësit.

Kompania e Koresë së Jugut ka sqaruar në mënyrë eksplicite se nuk ka markë "Microsoft Edition" të ndonjë produkti të Samsung Galaxy.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme