HTC me telefon të ri

HTC me telefon të ri

21 tetor 2017 18:10

HTC ka zyrtarizuar “teaser” në Twitter, me të cilin paralajmëron ardhjen e telefonit të ardhshëm të kësaj kompanie.

Telefoni më i ri i kompanisë tajvaneze "U" pritet të prezantohet më 2 nëntor. Megjithatë, HTC sugjeron se “do të sjellë diçka të re për #BrilliantU”. Më herët ishte thënë se modeli HTC U11 do të ketë ekran të përditësuar. Përmendet ekrani POLED 6 inç.

Pajisja ka bateri 4000mAh dhe mikrofona stereo. Specifikat tjera përfshijnë kamerë 12MP nga mbrapa dhe 8MP për selfie. Aty është dhe procesori Snapdragon 835 CPU, si dhe 4GB ose 6GB RAM.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme