Nokia 8 me 6GB RAM arrin në treg

Nokia 8 me 6GB RAM arrin në treg

13 tetor 2017 19:24

Telefoni Nokia 8 është prezantuar në gusht me 4GB RAM dhe 64GB hapësirë për ruajtje.

Tash është prezantuar versioni premium në Finlandë, me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë për ruajtje, me çmim prej 650 euro.

Nokia 8 ofrohet në variantin Polished Blue dhe ka procesor Snapdragon 835, dy kamera 13MP me optikë Carl Zeiss, sistem operativ Android Nougat.

HMD tashmë ka paralajmëruar se telefoni do të bëhet me sistemin më të ri Oreo deri kah fundi i këtij viti, transmeton KosovaPress.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme