Insta360 Pro – autokamerë Premium për Street View

Insta360 Pro – autokamerë Premium për Street View

09 tetor 2017 10:01

Më herët këtë vit, Google njoftoi se do të punojë me partnerët harduerikë në lansimin e kamerave të gatshme për Street View, të cilat mund t’i blejë çdokush.

Katër lloje të ndryshme të kamerave u përmendën: mobile, auto, VR dhe workflow.

Falë kompanisë Insta360, tani është e mundur ta blini autokamerën e parë të gatshme për Street View, përcjell Koha Ditore. Hardueri i kamerës është goxha mbresëlënës. Ai është i aftë të xhirojë në 360 shkallë ose 360 3D imaging në definicionin 8K (foto dhe video).

Kjo mundësohet nëpërmjet gjashtë thjerrëzave F2.4 fisheye, ndërsa të pranishëm janë edhe katër mikrofona.....

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme