Google punon në pajisje sekrete

Google punon në pajisje sekrete

30 shtator 2017 18:45

Google është duke punuar në pajisjen me emrin kodues "Manhattan", i cili do të jetë konkurrent i Echo Show të Amazonit.

Bëhet fjalë për mikrofonat me asistent të mençur, i cili ka ekran prej 7 inç, i ngjashëm me Echo Show, transmeton ksp.

Pajisja po ashtu mbështet aplikacionet Think Google Photos, Duo, Google Keep ose YouTube, dhe do të ketë sistem operativ Android.

Pajisja do të prezantohet në gjysmën e parë të vitit 2018.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme