Testi i shpejtësisë: iPhone 8 Plus vs. Galaxy Note 8

Testi i shpejtësisë: iPhone 8 Plus vs. Galaxy Note 8

28 shtator 2017 18:04

Apple pak ditë më parë lansoi telefonat e rinj, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

Pajisjet erdhën me setin e procesorit A11 Bionic dhe me 3GB RAM. Rivali i drejtpërdrejtë i tyre është pajisja e fundit e Samsungut, Galaxy Note 8. Për dallim nga Apple, Samsungu ka sjell Note 8 me 6GB RAM.

Në një test të ri të shpejtësisë, mund të shihet se kush është më i shpejtë, iPhone 8 Plus apo Galaxy Note 8.

Apple triumfon në “hapjen” e parë të aplikacioneve, por humb në rilansimin e tyre.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme