Google sot feston ditëlindjen e 19-të

Google sot feston ditëlindjen e 19-të

27 shtator 2017 18:05

Në vitin 1997 Larry Page ka filluar me makinën e kërkimit të emëruar pas një numri “googol” ndërsa tani 19 vjet pas feston ditëlindjen si njëra nga kompanitë teknologjike më të mëdha në botë.

Ata kanë vendosur një mënyrë të veçantë për ta festuar atë me të gjithë përdoruesit e tyre, transmeton koha.net.

Nëse shkruani në google “google birthday surprise spinner”, aty mund të shpërbleheni nga shumë surprize si lojërat tic-tac-toe, solitaire, earth day quiz e të tjera.

Google tani u shërben 4.5 miliardë përdoruesve në 160 shtete dhe fletë 123 gjuhë.

Klikoni këtu për të provuar lojërat e Google

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme