Meizu lanson telefonin e ri

Meizu lanson telefonin e ri

15 shkurt 2017 14:58

Kompania kineze Meizu ka lansuar telefonin M5s.

Telefoni i ri posedon ekranin 5.2-inç dhe është i fuqizuar me procesorin 64-bit octa-core me 3 gigabajt RAM.

Specifikat tjera të Meizu M5s janë 16 ose 32 gigabajt memorie të brendshme me mundësi zgjerimi përmes microSD.

Kamera kryesore e këtij telefoni është 13 megapixel ndërsa ajo për selfie ka 5 MP.

Telefoni është i pajisur me baterinë 300 mAh dhe skanerin për njohje të gishtërinjve.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme