Shtyhet lansimi i procesori të ri të Intelit

Shtyhet lansimi i procesori të ri të Intelit

05 gusht 2017 17:41

Lufta për numër sa më të madh të bërthamave ndërmjet kompanive Intel dhe AMD është duke vazhduar.

Specifikat deri më tash kanë treguar për modele prej 14 deri 18 bërthamë, transmeton kp.

WCCFTech, siç transmeton Guru3D, na sjell detaje specifike të linjës komplete të procesorëve të ardhshëm të Intelit, të gjithë deri te modeli Core i9-7980XE.

Ueb sajti në fjalë raporton se procesorët do të zyrtarizohen më 18 tetor, por kjo ende është informatë e pakonfirmuar.

Intel në modelet e veta do të ofrojë linjën 44 PCIe Gen 3.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme