WhatsAppi mundëson shikimin e videove të YouTubet direkt në aplikacion

WhatsAppi mundëson shikimin e videove të YouTubet direkt në aplikacion

17 korrik 2017 16:57

Aplikacioni i njohur për mesazhe, WhatsApp, është duke testuar një veçori që i mundëson përdoruesve të shikojnë videot e YouTubet direkt në aplikacion, pa pasur nevojë të lansohet aplikacioni i ndarë i YouTubet.

Veçoria ofron edhe funksione si afrimi me gisht, shikimi në ekran të plotë dhe fshehja e videos për të lexuar mesazhet.

Kjo veçori pritet të vijë së shpejti në pajisjet Android, ndërsa është duke u testuar për iOS.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme