Aplikacioni që analizon ushqimin vetëm me një fotografi

Aplikacioni që analizon ushqimin vetëm me një fotografi

14 shkurt 2017 18:51

Asistimi digjital po vazhdon të forcohet. Së fundmi, Sony ka punuar në një aplikacion që do të analizojë ushqimin dhe të tregojë çfarë po hani me vetëm një fotografi të shkrepur.

Aplikacioni i ri i Sonyt përmes fotografisë që ju i bëni ushqimit ju tregon menjëherë sa kalori shtoni dhe ju jep këshilla për dietën tuaj.

Aplikacioni, sipas kompanisë, është bërë me qëllim që të ndihmojë përdoruesit e Sonyt për një shëndet më të mirë.

Sony aplikacionin për analiza të ushqimit do ta lansojë fillimisht për Japoni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme