Microsofti lanson konsolën e re

12 qershor 2017 17:10

Siç edhe kishte premtuar, Microsofti ka shpalosur konsolën Project Scorpio.

Zyrtarisht kjo konsolë vjen me emrin Xbox One X.

Kompania ka njoftuar se kjo pajisje vjen me tetë gigabajt hapësirë flash, dhe 1TB hapësirë të brendshme.

Kjo është konsola më e vogël që ka krijuar ndonjëherë Microsofti.

Ajo do të dalë në shitje më 7 nëntor dhe kushton 499 euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme