Konfirmohet data e lansimit të telefonave të rinj të Nokias

Konfirmohet data e lansimit të telefonave të rinj të Nokias

11 qershor 2017 14:20

Katër smartfonët e rinj të Nokias do të lansohen në Indi.

Pas arritjes së tyre në Filipinet dhe Vietnam, HMD Global planifikon që të lansojë Nokia 3, 5, 6 dhe 3310 (2017) edhe në Indi, si dhe në shumë shtete tjera pas një kohe të shkurtër, transmeton Koha.net. Sipas posterit të ftesës për shtyp, smartfonët e rinj do të lansohen në Indi më 13 qershor.

Nuk ka ndonjë informatë zyrtare në lidhje me çmimin, por është thënë se Nokia 6 do të ketë çmim prej rreth 250 dollarë, Nokia 5 prej rreth 200 dollarë, ndërsa Nokia 3 prej 160 dollarë.

Para-porositjet do të fillojnë të njëjtën ditë [në ditën e lansimit], dërgesat do të fillojnë më 20 qershor.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme