Tech

Nasa e SpaceX po përgatiten për t'i dërguar katër astronautë në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

Foto: NASA
 

Nasa dhe SpaceX po bëhen gati për t'i dërguar katër astronautë në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), shkruan BBC.

Ekuipazhi do të bëjë xhiro në orbitë në kapsulën Dragon në majë të raketës Falcon-9.