Meizu me adapter që mbush baterinë plotësisht për vetëm 45 minuta

Meizu me adapter që mbush baterinë plotësisht për vetëm 45 minuta

23 shkurt 2017 19:45

Meizu tashmë ka planifikuar që në “Mobile World Congress 2017”, që do të mbahet më 28 shkurt në Barcelonë, do të sjell risitë e saj teknologjike.

GSMArena raporton se Meizu do të zbulojë “mCharge 4.0”, pajisje për mbushjen super të shpejtë të telefonit, transmeton Koha.net.

Sipas raporteve “mCharge 4.0” do të mbushë plotësisht baterinë e telefonit të mençur për vetëm 45 minuta. Dhe sipas kësaj sa më shpejt që mbushet bateria, aq më e vogël do të jetë temperatura.

Meizu ka lansuar mjaft telefona kohë të fundit, përfshirë Pro 6 Plus, M5, M5 Note, dhe M5s, prandaj duhet të presim pak më tepër për Pro 7 që të shohim “mCharge 4.0” në aksion.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme