Kërkesat sistemore për PC për GRID 2019

Kërkesat sistemore për PC për GRID 2019

19 July 2019 09:43

Loja e Codemasters, GRID 2019, u paralajmërua për 11 tetor 2019. Loja do ta implementojë EGO Engine të ri, të cilin gjithashtu e përdorin lojrat DIRT 2.0 dhe F1 2019, raporton Overclock3D.

Tani Codemsters i ka publikuar kërkesat zyrtare sistemore për PC për GRID 2019, duke e listuar DirectX 12 në specifikimet minimale, si dhe 100GB hapësirë të lirë, shkruan KOHA Ditore. Mbështetja e DirectX 11 nuk përmendet askund në faqen e lojës Steam, gjë që sugjeron se GRID do të ketë vetëm mbështetje DirectX 12.

GRID 2019 është aktualisht në dispozicion në para-shitje në Steam, ndërsa versioni Ultimate Edition i lojës i ofron tri ditë qasje të hershme dhe tre sezonet e para të përmbajtjes shtesë.

Kërkesat minimale:

OS: Windows 10 64-bit

CPU: Intel i3 2130 / AMD FX4300

GPU: Nvidia GT 640 / HD7750

RAM: 8GB

Hapësira për ruajtje: 100GB hapësirë të lirë

DirectX: Versioni 12

Kërkesat e rekomanduara:

OS: Windows 10 64-bit

CPU: Intel i5 8600k / AMD Ryzen 5 2600x

GPU: Nvidia GTX 1080 / RX590

RAM: 16GB

Hapësira për ruajtje: 100GB hapësirë të lirë

DirectX: Versioni 12

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme