Redmi ka shitur më shumë se 15 milionë telefona Note 7 brenda gjashtë muajsh

Redmi ka shitur më shumë se 15 milionë telefona Note 7 brenda gjashtë muajsh

12 July 2019 18:23

Redmi e kishte prezantuar linjë Note 7 si të parën linjë në kuadër të nënbrendit të vet. Më pak se gjashtë muaj pas pranisë globale, kjo kompani ka bërë të ditur se ka shitur më shumë se 15 milionë telefona Note 7, përcjell GSMArena.

Kjo statistikë për shitjen përfshin Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro dhe variantin indian të modelit Redmi Note 7 me kamerë 12MP, të cilin e ka zëvendësuar Note 7S, shkruan KOHA Ditore.

Së fundi edhe Honor ka publikuar të dhënat që ka shitur më shumë se 15 milionë telefonat Honor 8X, duke u bërë kështu Honor telefoni i shitur më së miri deri më tani, dhe kjo është arritur për rreth nëntë muaj.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme