Valve sjell aplikacionet e pavarura Steam Chat për Android dhe iOS

Valve sjell aplikacionet e pavarura Steam Chat për Android dhe iOS

24 May 2019 10:11

Vitin e kaluar, Valve konfirmoi se po punon në ridizajnimin e klientit Steam dhe aplikacionet e reja të pavarura mobile, të bazuara në chat funksionet e shërbimit. Kompania tani e ka njoftuar se ka plasuar aplikacionin Steam Chat për pajisjet Android dhe iOS, raporton Neowin.

Aplikacioni Steam Chat implementon shumë funksione të cilat klienti desktop i mori vitin e kaluar kur u azhurnua. Aplikacioni mobil tani ka mbështetje për bisedat grupore, linqe dhe opsione të tjera të dobishme si:

Friends List
Rich Chat
Invite Links
Customizable Notifications
Group Chats
Valve gjithashtu konfirmoi se po punon në implementimin e mbështetjes për bisedat zanore në aplikacion në të ardhmenm, shkruan KOHA Ditore.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme