ZTE prezantoi telefonin Axon 7s

ZTE prezantoi telefonin Axon 7s

19 April 2017 17:16

Kompania ZTE vazhdon t’i zgjasë jetën telefonit Axon 7 përmes versionit të përditësuar, i cili ka çip-set Snapdragon 821.

Megjithatë, tash nuk është e sigurt nëse modeli i ri ka 6GB RAM dhe 128GB hapësirë të brendshme, transmeton kp. Prezantimi për media nga kompania ZTE nuk zbulon shumë informacione, ndërsa faqja e kompanisë ende nuk është azhurnuar me informacione të reja për telefonin ZTE Axon 7s.

Sugjerohet se Axon 7s do të ketë ekran 5.5 inç AMOLED me rezolucion QHD, si dhe kamerë të pasme prej 20MP dhe sistem operativ Android 7.1 OS.

ZTE nuk është e vetmja kompani, e cila ka vendosur këtë vit që të publikojë telefon të segmentit të epërm me çip Snapdragon 821, pasi për një hap të tillë kanë vendosur edhe LG, Sony, HTC dhe disa nga prodhuesit tjerë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme