Nokia 9 do të rivalizojë telefonat Galaxy S8 dhe iPhone 8

Nokia 9 do të rivalizojë telefonat Galaxy S8 dhe iPhone 8

17 April 2017 17:10

Nokia së shpejti do të lansojë tre telefona të rinj me sistem operativ Android. Të gjithë këta pritet të jenë të linjës mesatare, ndërsa më vonë do të vijë edhe një pajisje që pritet të rivalizojë edhe Samsung Galaxy S8 dhe iPhone 8.

Nokia 9 pritet të ketë specifika edhe më të fortë se telefonat më të njohur në botë.

Sipas “NokiaPowerUser”, telefoni i ri do të ketë ekran me më pak korniza dhe butoni kryesor do të jetë i vendosur në pjesën e pasme.

Akoma nuk është e qartë kur do të lansohen pajisjet e reja.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme