ФИФА Евро 2024 КОХА.нет

SPORT

Мадриђани освајају "Ел Класико", могу да се спремају за велику журку

Реал Мадрид - Барселона - Ел Класико

Барселона је два пута била у предности. Али на крају је остао без бода и тако Реал Мадрид може да се спреми за велику журку за титулу шампиона у Ла Лиги.

Реал Мадрид је у недељу увече победио 3:2 "Ел Класико", који се одиграо на "Сантјаго Бернабуеу".

Шест кола пре краја Реал Мадрид води на табели са 81 бодом. Барселона има 70 бодова. Дакле, Реал је већ недостижан.

Последњи класик овог издања дочекао је 32. коло шпанског шампионата. И био је достојан имена које носи. Два тима су понудила одличне мечеве и драматичне тренутке. На крају су Мадриђани славили.

Андреас Кристенсен је довео Барселону у вођство од 1:0 у шестом минуту. На 1:1 поравнао је Винисијус Јуниор у 18. минуту, голом из пенала.

Фермин Лопез је поново погодио за Барселону у 69. минуту. Одмах у 73. минуту Лукас Васкез је изједначио на 2:2.

У продужецима, тачније у 92. минуту, на сцену се појавио Џуд Белингем и постигао гол велике победе од 3:2.

Белингем погађа за вођство Реала

Реал Мадрид је повео са 3:2 у односу на Барсу. Џуд Белингем је погодио у 91. минуту.

Постигнут је четврти гол у Ел Класику.

Лукас Васкез из Реал Мадрида погодио је за 2:2 у 73. минуту.

Барселона поново у вођству

Барселона је вратила вођство у Ел Класику.

За 2:1 на мечу у Мадриду погодио је Фермин Лопез у 69. минуту.

Реално нерешено, Винисијус Јр

Реал Мадрид је у класици против Барселоне изједначио резултатом 1:1.

Винисијус Јуниор је погодио са беле тачке у 16. минуту.

Пау Цубарси је извео пенал.

Избезумљен почетак у "Ел Класику"

„Ел класико” је фуриозно почео у недељу на „Сантјаго Бернабеу”.

Барселона је повела голом Андреаса Кристенсена, који је постигао у шестом минуту против Реал Мадрида.

Овај обрачун припада 32. колу Ла Лиге Шпаније.