КОХА.нет

SPORT

Косово У18 прави велики корак ка Светском првенству

Рукометаши У18 репрезентативца Косова победом су започели Интерконтинентално такмичење ИХФ Трофеј, савладавши Узбекистан. Трка је квалификациона за Светско првенство, док је Косово победом у четвртак направило велики корак ка пласману на Светско првенство за младе, које ће се од 14. до 25. августа одржати у Кини.

Косово је у четвртак у Ташкенту у Узбекистану победило резултатом 27:21. Нови „Дарданет“ је прво полувреме добио резултатом 13:8, док је у другом полувремену Косово У18

прешао десет голова.

У последњим минутима домаћи су појачали притисак и приближили резултат на 27:21, али не угрозивши нашу победу“, пише у четвртак Рукометни савез Косова.

Селектор косовске У18 Митат Ферати рекао је да победа остварена у четвртак има велику вредност.

„Ова победа је од велике вредности, не само за девојчице, већ за целу рукометну породицу Косова. Очекујемо позитивне резултате и од наредних утакмица, јер смо дошли да победимо у свим мечевима. Трудили смо се за ово такмичење, девојке имају висок квалитет, али очекујемо да не поновимо грешке које смо направили у мечу против Узбекистана. Очекујемо напредак у фази напада, пошто је одбрана била на правом нивоу, посебно у првом полувремену, где смо за 30 минута примили само осам голова. Али, оно што очекујем у наредним мечевима је побољшање ефикасности у нападу“, рекао је Ферати за КОХЕ у четвртак.

Сара Гјергјај је проглашена за најбољу играчицу утакмице. Постигла је четири гола. Диона Дреш је постигла шест голова, док је Арона Краснићи имала пет. По четири гола постигли су и Арјета Имерај и Андра Углани. Сви играчи су дали допринос важној победи.

Од шест представника учесника, два се квалификују за Светско првенство. Двојица финалиста се квалификују. Косово У18 се нада да ће бити међу њима.

Косово У18 представља Европу на такмичењу ИХФ Интерконтинентални трофеј. Сходно томе, сматра се омиљеним.

Гватемала је део Групе Б заједно са Косовом У18 и Узбекистаном.

Косово у петак игра против Гватемале. Узбекистан је у среду савладао Гватемалу резултатом 36:19.

Полуфинале је у суботу, док је финале у недељу. Наша репрезентација циља на прво место и историјске квалификације на Светском првенству.