КОХА.нет

SPORT

Лугано елиминише Базел

Лугано је елиминисао Базел у четвртфиналу Купа Швајцарске у фудбалу. Лугано је у среду увече у Базелу победио на пенале. Лугано је погодио у шестом и 15. минуту за 2:0.

Базел се вратио са два гола у 81. и 83. минуту и ​​послао утакмицу у продужетке. Више голова није постигнуто, а једанаестерци су одлучили тим полуфиналиста.

Фабиен Фреи из Базела је промашио са беле тачке, а потом и Доминик Шмид. У Лугану су извели сва четири пенала, укључујући и пенала Шкелћима Владија.

Амир Шаипи је био на голу за Лугано и зауставио пенал. Играли су и Крешник Хајризи, Албиан Хајдари. Уран Бислими и Схкелким Влади су се појавили као замене.

Леон Авдулаху, Дион Кацури и Албиан Ајети су почели у Базелу. Таулант Ксхака је активиран уместо Авдулаха, док је Бењамин Кололли повређен.