КОХА.нет

SPORT

Рома напредује после драматичне утакмице са Фејенордом

Рома је савладала Фејенорд у финалу Конференцијске лиге. Савладао га је и у четвртфиналу Лиге Европе у претходном издању. И трећи пут је био успешнији од холандског тима.

Рома је у четвртак увече на препуном стадиону „Олимпико” победила са 4:2 у извођењу пенала и пласирала се у 1/8 финала Лиге Европе.

Регуларни меч и додаци завршени су нерешеним резултатом 1:1. За Холанђане је погодио Сантјаго Томас Гименез у петом минуту, док је Лоренцо Пелегрини изједначио у 15. минуту.

У пенал су погодили Паредес, Кристанте, Ауар и Залевски, док је Ромелу Лукаку подбацио. Уеда и Хартман су погодили за Фејенорд, док су Ханчко и Јаханбахш промашили са беле тачке. Оба пенала Фејенорда одбранио је голман Миле Свилар.