КОХА.нет

SPORT

Зећири постигнутим голом даље квалификује Базел

Анди Зећири постигао је одлучујући гол за Базел који је обезбедио даље квалификације у Конференционој лиги. Базел је у четвртак увече победио Трабзонспор са 2:0 и поништио резултат прве утакмице када су изгубили од Турске са 1:0.

За домаћине је први погодио Зеки Амдоуни у 13. минуту. Анастасиос Бакасетас је промашио пенал за турски тим у 27. минуту.

У међувремену, Зећири је у 2. минуту постигао гол за 0:76. Зећири је играо до 76. минута, док је Таулант Џака замењен у 63. минуту за швајцарски тим. Енис Барди се укључио у игру у 81. минуту, али није оставио трага.

У Конференцијској лиги напредовала је и Фиорентина која је савладала Брагу са 3:2, док је Лех Познањ после победе од 1:0 елиминисао Бодоа/Глимтија. Андерлехт је такође прошао даље, пошто је раније у извођењу пенала елиминисао Лудогорец.