КОХА.нет

SPORT

Рукометаши УП-а освајају Универзитетско светско првенство

Тим Универзитета у Приштини освојио је Светски универзитетски куп у рукомету у мушкој конкуренцији. У недељу увече у фискултурној сали "1. октобар" у Приштини, косовски рукометаши победили су у финалу универзитетску селекцију Јужне Кореје резултатом 33:30.

Рукометашице УП-а су у континуитету у вођству у другом полувремену, али иу већем делу првог полувремена.

Ипак, рукометаши Националног универзитета Јужне Кореје нису одустајали ни за тренутак. Брзом игром и одбраном скоро на целом терену до краја су тражили победу.

Утакмица је била занимљива, док су рукометаши Косова имали велику подршку са трибина. На трибинама је био и премијер Аљбин Курти.

Треће место заузео је универзитет који је представљао Шпанију.

Универзитет у Приштини је победио у свим мечевима и на крају обезбедио прво место. Током целог такмичења, Дренит Тахирукај је био један од најистакнутијих. У финалу је постигао десет голова.

„Веровали смо да можемо да освојимо ово првенство. Ми смо генерација која је заједно четири године и мислим да смо од почетка били фаворити. Да будем искрен, било је мало тешко, имали смо ривала са истом игром, али верујем да није било тако тешко. Мислим да је тријумф био веома важан не само за нас, већ за цело Косово“, рекао је Тахирукај.

У финалу се истакао и голман Арти Лужа.

У ствари, Тахирукај је један од главних играча у косовском представнику. У тиму УП било је неколико представника Косова и многи други се оцјењују као кандидати за посланичка места. Лужа је један од кандидата.

„Од првог дана када смо стигли, имали смо само један циљ – победу на овом првенству и тако нешто смо и остварили. Финале је било мало лакше него што смо мислили, али свако финале има своју важност. Свако финале се не игра, већ добија, успели смо да изађемо чисти“, нагласио је Лужа.

У рукомету шампионску титулу освојила је екипа Спортског универзитета из Јужне Кореје. Јужнокорејци су у финалу победили универзитет који је представљао Шпанију резултатом 32:22.

Универзитет у Приштини заузео је треће место, победивши универзитет из Чешке. За УП су играли и рукометаши косовског репрезентативца.

У рукомету је било само шест екипа, док је у рукомету било осам.