ФИФА Евро 2024 КОХА.нет

УЕФА цени звезду Ситија

2 ј. пре / 22. јул 2024 22:59
Кевин Де Бруине

Кевин Де Брујне освојио је награду за најбољег играча у мечу који је Белгија добила против Румуније резултатом 2:0.

Де Брујне је постигао други гол Белгијанаца.

„Направио је разлику за белгијски тим који је освојио прве бодове. Још једном је био одлучујући играч за свој тим”, написала је УЕФА.

Белгија савладала Румунију у групи тимова са три бода

2 ј. пре / 22. јул 2024 22:50
Белгија

Голови Јурија Тилеманса и Кевина Де Брујнеа одлучили су изазов између Белгије и Румуније.

Белгија је победила резултатом 2:0. Тилеманс је погодио после 73 секунде игре, док је Де Брујне постигао погодак у 80. минуту на асистенцију голмана Коена Кастелса.

Белгијанцима је у другом полувремену поништен погодак Ромелуа Лукакуа, који је асистирао при првом голу.

Победа Белгије је изједначила ову групу по бодовима.

Румунија, Белгија, Словачка и Украјина имају по три бода и све ће бити одлучено у последњим мечевима групне фазе.

Следеће среде састају се Словачка – Румунија и Украјина – Белгија.

Белгија дуплира предност, голман асистира

2 ј. пре / 22. јул 2024 22:37
ДЕ Бруине-Лукаку

Кевин Де Брујне постигао је још један гол за Белгију и удвостручио предност.

Голман Коен Кастилс је имао асистенцију. Дугом лоптом пронашао је везисту Манчестер ситија у 80. минуту, који је био непогрешив испред противничког голмана.

Белгија је победила Румунију 2:0.

Белгија доминира и на одмор одлази са вођством

2 ј. пре / 22. јул 2024 21:53
Белгија

Белгија је у другом мечу Групе Е против Румуније отишла на паузу са једним голом предности.

Белгијанци су постигли гол после само 73 секунде игре.

Везиста Астон Виле Јури Тилеманс постигао је гол када му је асистирао Ромелу Лукаку.

Белгијанцима је то био први гол на неком међународном турниру.

Белгија у раном вођству

2 ј. пре / 22. јул 2024 21:03
Тиелеманс

Белгија је рано повела у мечу против Румуније.

Иоури Тиелеманс је погодио у другом минуту.

Званичне формације Белгија - Румунија, изненађење за Белгијанце

2 ј. пре / 22. јул 2024 20:26
Роберто Мартинез

Селектор Роберто Мартинез направио је четири промене у формацији, у односу на играче који су играли у поразу од Словачке.

Бивши дефанзивац Тотенхема Јан Вертонген и Јури Тилеманс из Астон Виле су у стартној постави, као и Артур Теат и Доди Лукебакио.

Репрезентација Белгије:

Цастеелс, Цастагне, Вертонгхен, Фаес, Тхеате, Онана, Тиелеманс, Де Бруине, Лукебакио, Доку, Лукаку

У међувремену, само једна измена је у Румунији, после победе над Украјином од 3:0.

Валентин Михаила замениће Флоринела Комана.