ФИФА Евро 2024 КОХА.нет

Кошарка

Или побеђује у Сувој Реци, шампион се одлучује у четвртак у "Минатори"

Кб СТАР

Златни орао Илли победио је у недељу у Сувој Реци и изједначио на 2:2 у финалној серији плеј-офа Супер лиге Косова у кошарци.

Илли је савладао Трепчу резултатом 75:71. Утакмица је била веома јака и веома драматична. И на крају су мештани славили.

Шампион Косова у кошарци на програму је у четвртак на митровачком „Минатору”, у петом и одлучујућем мечу. Утакмица у четвртак почиње у 19 часова.

Трепча је показала више у првом полувремену и на дугу паузу отишла са вођством од четири поена, 33:29. Прва четвртина завршена је 15:13 за Митровчане, док је друга 18:16.

Велики ритерн је направљен у трећој четвртини коју је Илли добио резултатом 20:13. Ипак, након треће четвртине разлика је била само три поена, 49:46.

У четвртој четвртини Суве је делило и до 12 поена, 64:52 и 66:54. Трепча је успела да се приближи, али не угрозивши победу Голден Еагле Иллит, који је имао проблема са личним грешкама играча. На крају је разлика била само четири поена, 75:71.

Алонзо Верже млађи поново је био енигма за екипу Трепче. Брзи финишер је утакмицу завршио са 27 поена, шест скокова и седам асистенција. Најбољу статистику код Илија имао је Џејлен Незбит, који је утакмицу завршио са 15 поена и девет скокова. Нејт Грајмс је дао 11 поена и шест скокова.

Валон Буњаку је дао вредан допринос, посебно у последњим минутима. Утакмицу је завршио са шест поена и четири скока, али је много помогао у одбрани и организацији напада.

У Трепчи је поново најбољи био Кевин Каперс са 17 поена, пет скокова и шест асистенција. Дардан Капити је имао 10 поена и 11 скокова, док је Дарнел Еџ утакмицу завршио са 15 поена, шест скокова и четири асистенције. Али изостао је највећи допринос осталих и тако ће тек пета утакмица одредити шампиона.

Трепча ће у четвртак имати ватрену подршку навијача у свом дому. Митровчани траже своју пету титулу. Четврту титулу освојили су пре тачно 12 година. У међувремену, Илли тражи трећу титулу. Прве две титуле освојио је 2021. и 2022. Теретана у Сувој Реци у недељу је била препуна гледалаца. Подршка Илију, али и Трепчи је била велика. Журка је на крају ипак припала онима који су били у већини, навијачима Илија.

Трепча у вођству после првог полувремена

Трепча води четири бода након првог полувремена меча против Орлића Илита у Сувој Реци.

После 20 минута игре резултат је 33:29 у корист Митровице.

Дворана "13. јун" препуна је гледалаца за четврту утакмицу финалне серије плеј-офа у Суперлиги Косова у кошарци.

Победом Трепча је проглашена за шампиона. Митровчани су прву четвртину добили резултатом 15:13, а другу четвртину резултатом 18:16.