ФИФА Евро 2024 КОХА.нет

Кошарка

Трепча победила у првом полуфиналу са Приштином

КБ Трепца

Трепча је наставила своју доминацију над Сигалом из Приштине. Трепча је у недељу увече у препуној теретани у Митровици победила Приштину у првој полуфиналној утакмици плеј-офа кошаркашке Супер лиге Косова.

„Џехетатар“ је победио резултатом 87:81 и направио први корак ка финалу.

Трепча је победила у четири утакмице са Приштином у регуларном делу сезоне. Победио га је и у такмичењима Суперкупа, Купа и Јединствене лиге. А сада у првом полуфиналу плеј-офа.

Тим који оствари три победе иде у финале. Други меч ће се одиграти у Приштини следеће недеље, док ће у евентуалном петом мечу Трепча имати предност терена.

Митровчани су били у предности скоро целог меча.

Прву четвртину добио је 22:19, а другу са 21:20. Чак и трећа четвртина припала је Трепчи 21:16.

Четврта четвртина почела је резултатом 64:55 у корист Трепче. Приштина је пет минута пре краја стигла на два поена, 70:68. Али Трепча се поново одлепила и држала солидно вођство до краја.

Кевин Каперс је имао најбољу статистику у Трепчи. Утакмицу је завршио са 13 поена, четири скока и асистенције. Микаиле Тмушић постигао је 12 поена и седам скокова. Дарнел Едге је дао 12 поена и осам асистенција. Најефикаснији је био Дрилон Хајри са 14 поена.

Код Приштине се поново истакао Дајмонд Стоун са 23 поена и четири скока. Донован Смит је имао 15 поена и три скока. Дерик Вилсон је имао 13 поена и четири асистенције, док је Донте Кларк постигао 10 поена. Изостао је допринос играча земље и тако је направљена разлика.

У другом полуфиналу састају се Пеја и Орао Или. Илли и Сува Река је победио у првом мечу у Пећи. Други меч је у Сувој Реци.

Трепча је освојила Суперкуп, Куп и Јединствену лигу. Циљ му је савршено издање што се локалних раса тиче.