Marquez i thotë jo Formula 1, ndihet mirë në Moto GP

Marquez i thotë jo Formula 1, ndihet mirë në Moto GP

14 qershor 2018 23:20

Marc Marquez mbyll të paktën për momentin çdo lloj dritareje, për një kalim të mundshëm të tijin në Formula 1.

Për të ardhmen e spanjollit në Formula 1 ka pasur shumë zëra gjatë ditëve të fundit, sidomos duke pasur parasysh faktin që 5 qershorin e kaluar, Marquez provoi të ngiste makinën Red Bull, duke dhënë sinjale inkuarujuese.

Megjithatë ka qenë vetë kampioni në fuqi i botës në Moto GP që ka shuar çdo dyshim lidhur me të ardhmen e tij, transmeton SS. 

“Ishte diçka e bukur të provoja një makinë të Formula 1, por është diçka tjetër ta provosh dhe diçka komplet ndryshe të garosh me të. Do të ishte diçka shumë herë më e rrezikshme. Ishte vetëm një test, Webber më pyeti nëse do të isha i gatshëm të kaloja në Formula 1 në 2021-in, por për momentin ndihem shumë mirë në Moto GP dhe preferoj të qëndroj këtu”, deklaroi Marc Marquez.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme