CAS-i lë në fuqi vendimin e UEFA-së për dënimin e Skënderbeut

CAS-i lë në fuqi vendimin e UEFA-së për dënimin e Skënderbeut

14 qershor 2018 17:36

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka refuzuar kërkesën e Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s.

Kështu, kampionët e Shqipërisë nuk do të mund të luajnë në asnjë kompeticion evropian për 10 vitet e ardhshme dhe do të paguajnë 1 milion euro gjobë, transmeton TCH.

Skënderbeu u dënua pasi u gjet fajtor për trukimin e disa ndeshjeve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme