Basketbollistja e Prishtinës transferohet te klubi spanjoll

Basketbollistja e Prishtinës transferohet te klubi spanjoll

22 May 2018 19:57

Klubi i ProBet Prishtinës ka njoftuar se basketbollistja Astera Tuhina ka arritur marrëveshje me klubin spanjoll Deportivo Prometo.

ProBet Prishtina përmes një postimi në rrjetet sociale, ka shkruar se Tuhina shquhet për aftësitë e saj dhe për punën e palodhshme në parket.

“Ne jemi shumë krenar dhe i dëshirojmë Asterës shumë sukses”, thuhet në njoftimin e klubit të ProBet Prishtinës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme