Milani rivalizon Juven për shërbimet e Florenzit

Milani rivalizon Juven për shërbimet e Florenzit

16 maj 2018 14:48

Milani i është bashkuar garës me Juventusin dhe Interin për shërbimet e Alessandro Florenzit të Romës.

Italianit i skadon kontrata në fund të sezonit të ardhshëm dhe Roma ka tentuar ta bindë për vazhdimin e saj.

Prioritet i Florenzit është që të mbetet te klubi i tij i fëmijërisë, por ka kërkuar kontratë pesëvjeçare dhe ngritje të pagës në 4 milionë euro për sezon.

“Gazzetta dello Sport” raporton se nga kjo situatë po tentojnë të përfitojnë Milani, Interi dhe Juventusi, të cilat tashmë kanë shprehur interesim për 27-vjeçarin.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme