Harti nuk pritet të ftohet për Botëror

Harti nuk pritet të ftohet për Botëror

15 maj 2018 22:29

Joe Hart është paralajmëruar se nuk do të përfshihet në ekipin prej 23 lojtarëve që Anglia do ta ketë për Kampionatin Botëror që do të fillojë muajin e ardhshëm në Rusi, raporton Sky Sports.

Menaxheri i Anglisë, Gareth Southgate pritet që nesër të publikojë listën e lojtarëve, por Sky Sports raporton se ai ishte kundër përfshirjes së Hartit si portier i tretë, pas Jack Butlandit dhe Jordan Pickfordit.

Në vend të Hartit pritet të përfshihet Nick Pope.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme